Online Mobil Fotoğrafçılık Atölyesi 18-19 Mayıs 2020

Online 
Mobil Fotoğrafçılık Atölyesi
18-19 Mayıs 2020
Pazartesi, Salı
10:00-12:00 & 13:00-16:00
iki gün için toplam ders süresi 5 saattir.

Detaylı bilgi için ve merak ettikleriniz için : 📧 enginguneysu@gmail.com
Sınırlı sayıda katılımcının olacağı atölye ücreti 250 tl dir.


Atölye Danışmanı: Engin Güneysu 


Atölye ve içerik : Dünya'da akıllı cihazlar ve üretimlerin incelenmesi. 
Katılımcının telefonu ile daha iyi fotoğraflar üretebilmesi için 
kendisine mobil fotoğrafçılığın püf noktalarının aktarılması.
Binlerce program app arasından en ideal ve kullanışlıları ile pratik bir şekilde edit yapmak.

Nedir Bu Mobil Fotoğrafçılık ?

Akıllı telefonlar ile fotoğraf çekmek ve paylaşmakçoğunluğun büyük bir kısmının kamerayla donatılmış̧ mobil iletişim araçlarına sahip olmasıyla birlikte, büyük bir gelişme göstermiştir. Net rakamı bilmesek de Türkiye'deki akıllı telefon kullanıcılarının sayısı ciddi boyuta ulaştı. Üzücü olan şey, birçoğunun 24 saat yanından ayırmadığı akıllı cihazını sadece telefon görüşmesi yaparken hatırlaması. Ücretsiz ya da düşükrakamlar karşılığında yüklenebilen uygulamalar ile kullanıcılarına bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayan akıllı cihazlar satırlarca anlatılabilecek yeteneklerinden biri fotoğraf çekebilmek ve bu fotoğrafları işleyebilmektir.
Çanta dolusu ekipmana ihtiyacınız olmadan cebinize giren bu teknoloji ile kendinizi kolayca ifade edebileceğiniz gibi eşsiz fotoğraf kareleri de üretebilirsiniz.
Özetle Mobil Fotoğrafçılık, uçuk ekipman masrafını ve taşıma zahmetini ortadan kaldırıyor. Dikkat çekmiyor ve doğal olanı yakalıyor. Keşke fotoğraf makinem yanımda olsaydı” cümlesini unutturuyor. Paylaşımı sevenlere, fotoğraflarını sergileyebilmeleri için uçsuz bucaksız bir alan sunuyor.

Yorumlar